Ta strona używa cookie Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

NEWS

NIEŚCIĄGALNE WIERZYTELNOŚCI – JAK ZALICZYĆ DO KOSZTÓW UZYSKANIA PRZYCHODÓW

Należność, którą nie jesteśmy w stanie odzyskać od dłużnika, może zostać uwzględniona w rachunku podatkowym na dwa sposoby:

I ) do kosztów uzyskania przychodów  można zaliczyć nieściągalną wierzytelność, pod warunkiem że zostały spełnione wymagane prawem przesłanki,

II ) lub kosztem uzyskania przychodów może stać się dokonany zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości odpis aktualizacyjny wartość należności. Ujęcie w kosztach odpisu aktualizującego ma charakter przejściowy, tj. odpis pozostaje w kosztach uzyskania tak długo, jak długo istnieje przyczyna jego utworzenia. Jeżeli jednak tego nie uczyni (np. ze względu na regulacje rachunkowe), może zaliczyć do kosztów samą wierzytelność z chwilą uznania jej za nieściągalną.

Zapraszamy do naszej Kancelarii – dla naszych Klientów przygotujemy stosowną dokumentację związaną z zaliczeniem w koszty nieściągalnych wierzytelności i odpowiemy na wszelkie pytania. 

<< Wróć do poprzedniej strony

Kontakt

KANCELARIA KSIĘGOWA
MERITUMM SP. Z O.O.

43-300 Bielsko-Biała
ul. Mostowa 5 lokal 408, III piętro
GALERIA SFERA

Telefon (+48 33) 498 70 28
e-mail: biuro@meritumsc.pl

Jesteśmy Ekspertem w portalach:

Kancelarie podatkowe - logo Bielsko-Biała - logo